3. Toastmasters Türkiye Zirvesi ve Ulusal Hitabet Yarışması 31 Mart 2018 Cumartesi Ankara

Oturum Bilgileri

Tarih: 1 Nisan 2018
Saat: 09:30 - 18:00

Genel Bilgi

142 ülkede 350.000’den fazla insanın topluluk önünde konuşma ve liderlik yeteneklerini geliştirmek için bir araya geldiği Toastmasters kulüpleri, her sene düzenledikleri hitabet yarışmalarıyla en iyi konuşmacılarını dünyaya tanıtırlar.
 
Ankara Türkçe Toasmasters Kulübü’nün ev sahipliğini yaptığı, JCI Ankara Genç Liderler ve Girişimciler Derneği’nin proje paydaşı olduğu 3. Toastmasters Türkiye Zirvesi’nde; Türkiye çapında tüm kulüplerin dereceye giren yarışmacıları İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki kategoride yarışacaklar.
 
Zirvede ayrıca topluluk önünde konuşma, iletişim, sahnede ses ve nefes kullanımı ve sivil toplum örgütlerinde liderlik gibi birçok konuda eğitimler verilecektir. Türkiye’yi Uyandıran Adam olarak tanınan ve 2017’de “Yılın İletişim Eğitmeni Ödülü” alan Özgür Aksuna’nın Gala Konuşmacısı olarak yer alacağı zirvede, geçtiğimiz yıl Türkiye'de öğrenim alanında değişim yaratan dokuz ilham veren kadından biri olarak seçilen Canay Atalay, Rotary 2430. Bölge Eski Guvernörü Ömer Tezcan, Toastmasters’ta ulaşılabilecek en üst seviyeye gelmiş (DTM) ilk ve tek Türk Deniz Senelt Kalelioglu ve 2015 yılı JCI Dünya Başkanı Ismail Haznedar gibi konusunda uzman konuşmacılar yer alacak.
 
Each year the Toastmasters clubs; where more than 350.000 people from 142 different countries get together to practice on their public speaking and leadership skills; introduce their best speakers to the world with the national speech contests they organize.
 
In the 3rd Toastmasters Turkey Convention; hosted by Ankara Turkish Toastmasters Club in collaboration with project partners, JCI Ankara - Junior Chamber International; first ranked speakers of clubs from all across Turkey will compete in English and Turkish language categories.
 
There will also be a variety of workshops in the summit regarding public speaking, communication, stage voice and breathing, leadership in NGOs and other subjects. Özgür Aksuna, also known as the 'Man who Awakened Turkey', winner of the 2017 “Best Communication Instructor of the Year” award will be on stage as the Gala Speaker of the Convention; which will host many other speakers who are professionals in their field; Canan Atalay selected as one of the nine women changemakers in the field of learning in Turkey last year, past Governor of Rotary District 2430 Ömer Tezcan, Deniz Şenelt Kalelioğlu the first and only Turkish person reaching the DTM - highest rank of Toastmasters and JCI World President of 2015 Ismail Haznedar.